Bydlení

10 ZPŮSOBŮ, JAK SE ZBAVIT PACHŮ V KUCHYNI

Jak na to, aby kuchyně vždy voněla a nedržely se v ní pachy z vaření? Pomocí desíti jednoduchých triků bude vaše kuchyně vonět za všech okolností a bez ohledu na to, co vaříte. Přinášíme vám řešení, jak se zbavit pachů v kuchyni, abyste necítila smažené řízky z oběda ještě večer v posteli.

kuchyně

Jak se zbavit pachů v kuchyni?

1. Během vaření odklízejte zbytky

Jak zabránit přetrvávajícím pachům z jídla? Během vaření co nejdříve odkliďte zbytky jídla a otírejte kuchyňskou desku od mastnoty, tekutin a nečistot. Opláchněte a umyjte nádobí a náčiní, které již nepotřebujete. Zabráníte tak hromadění zbytků a pachů ve dřezu.

2. Umístěte do kuchyně difuzér

Dejte do kuchyně osvěžovač vzduchu nebo difuzér s citrusovou náplní. Právě citrusové vůně ničí pachy a snižují jejich intenzitu během vaření.

3. Odvětrávejte v kuchyni

Větrání je klíčem k odstranění pachů v každé místnosti, protože pachy se rozptýlí s cirkulací čerstvého vzduchu. Investujte do kvalitní digestoře nebo větrejte při vaření: otevřete diametrálně orientovaná okna v domácnosti, aby vzduch mohl přirozeně proudit celou kuchyní.

4. Osvěžte kuchyni ingrediencemi ze spíže

Některé přísady ve spíži působí jako přírodní deodoranty. Citrusová kůra, bylinky, celá skořice, hřebíček a jiné voňavé koření – to vše při vaření potlačuje pachy. Vyzkoušejte domácí pot-pourri:

Do hrnce s 2 až 3 šálky vody přidejte voňavé suroviny a nezakryté vařte na mírném plameni. Podle potřeby přilijte vodu, abyste nespálila přísady. Po vaření odstavte hrnec a nechte ho stát na kuchyňské lince, aby provoněl váš domov. Podle potřeby znovu ohřívejte po dobu 2 až 3 dnů.

5. Postavte na linku misku s jedlou sodou

Jedlá soda dokáže absorbovat pachy z vaření i z ledničky. Nasypejte jedlou sodu do malé misky a umístěte ji na horní polici do chladničky. Další misku s jedlou sodou postavte na pracovní desku, ideálně poblíž zdroje zápachu, a nechte působit přes noc.

koření na pachy v kuchyni

6. Vynášejte pravidelně koš

Není žádným překvapením, že odpadkový koš je nejčastějším zdrojem zápachu. Vynášejte ho nejlépe každý den. Zápach z koše odstraníte jedlou sodou nebo vatou namočenou v esenciálním olejíčku a jejím umístěním do sáčku na odpadky.

Na dno odpadkového koše prozměnu nasypejte jemnou sůl. Absorbuje tekutiny, které mohou protéct sáčkem na odpadky.

7. Vařte a smažte pod pokličkou

Když vaříte jídlo v hrnci či pánvi, zakryjte ho pokličkou. Omezíte tím šíření štiplavých pachů jídla během vaření.

8. Udržujte dřez čistý

Nezbytné je, abyste udržovali dřez v čistotě a odtok kuchyňského dřezu průchodný. Proplachujte ho octem nebo jedlou sodou s horkou vodou. Odstraní to přetrvávající pachy a udrží svěží vůni v kuchyni.

Ocet a jedlá soda působí jako přírodní deodoranty a pomáhají rozkládat organické zbytky ve vodovodním systému.

9. Myjte nádobí hned

Nenechte se uspat skvělým obědem a veškeré nádobí umyjte ihned po jídle. Čím déle bude špinavé nádobí ve dřezu, tím více se z něho bude šířit nepříjemný zápach. Máte-li myčku, spusťte ji hned po naplnění.

10. Vyčistěte kuchyňské spotřebiče

Ze spotřebičů, které používáte k vaření a ohřívání jídla, se může šířit pach. Důkladně vyčistěte skleněnou varnou desku, mikrovlnnou troubu a troubu na pečení.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial